Stratégiai kapcsolatépítés a Nyílt Tudomány intézményeiben: LIBER-OCLC Workshop sorozat
Háromrészes online rendezvénysorozatot szervez az OCLC és a LIBER. Tavaly is aktívan együttműködött a két szervezet, nyilvános párbeszédet folytattak az Open Science-szel kapcsolatos készségek témakörében. Idén májusban exkluzív módon, a LIBER tagjainak és az OCLC kutatatókönyvtárak szövetségi tagjainak szerveznek háromrészes workshopsorozatot. A rendezvénysorozat egyedülálló lehetőséget biztosít a könyvtáraknak a kapcsolatok kiépítésére.
Regisztrálni korlátozott létszámban lehet. Május 4-től kezdődően keddenként 15:30-tól másfél órás virtuális meeting keretein belül lesz lehetőségük a résztvevőknek párbeszédet folytatni az alábbi témákban, angol nyelven.
WORKSHOP 1: 2021. május 4.
Cím: A tudományos intézmények együttműködését meghatározó társadalmi és strukturális normák megértése
A rendezvénysorozat első workshopjának célja a felsőoktatási intézmények együttműködését meghatározó társadalmi és strukturális szabályok feltérképezése, különös tekintettel az egyetemek komplex, adaptív rendszerszemléletű modelljének vizsgálatára. Ezenkívül a jelenlévők megismerkedhetnek a kutatástámogatás legfőbb intézményi szereplőivel. A résztvevők kis létszámú csoportokban megvitathatják az intézményeikben fennálló együttműködés kihívásait és akadályait, illetve kezdetét veszi az intézményeik struktúrájának feltérképezése is.
Regisztráció
Ajánlott olvasmány (1-15 oldal)
WORKSHOP 2: 2021. május 11.
Cím: Esettanulmányok sikeres társadalmi interoperabilitásról
A második workshop a sikeres társadalmi interoperabilitást elősegítő stratégiákra és módszerekre helyezi a hangsúlyt. A résztvevőknek lehetősége lesz több olyan esettanulmány megvizsgálására, amelyek kitűnően példázzák a sikeres intézményközi együttműködést a nyílt tudomány támogatására, a kapcsolatok kezelésének “mi” és “hogyan” megértésének kialakításának érdekében.
Regisztráció
Ajánlott olvasmányok:
- Social Interoperability in Research Support ( pages 16-35l)
- Különböző nemzeti esettanulmányok
-
- “The Big Ask”: Securing Recurring Campus Funding for a Research Data Service at the University of Illinois
- Emerging Roles for Libraries in Bibliometric and Research Impact Analysis: Lessons Learned from the University of Waterloo
- Zeeland, Hilde Van, and Jacquelijn Ringersma. 2017. “The Development of a Research Data Policy at Wageningen University & Research: Best Practices as a Framework.” LIBER Quarterly 27 (1): 153–70. https://doi.org/10.18352/lq.10215.
WORKSHOP 3: 2021. május 18.
Cím: Keresztfunkcionális kapcsolatok fejlesztési tervének kidolgozása
A harmadik, utolsó workshopon a résztvevők számos egyéb hasznos forrással gazdagodhatnak, amelyekkel az intézményeik működését támogathatják. A rendezvénysorozat zárásaként a jelenlévők megoszthatják egymással, mit tanultak a 3 workshop alatt, mit és hogyan fognak átvenni az intézményi kapcsolatépítés fejlesztésére, illetve ötleteket gyűjthetnek az egyetemek közötti szorosabb kapcsolatok kialakítása érdekében.
Regisztráció
Ajánlott olvasmányok
- Review Social Interoperability in Research Support, pages 26-33, with particular attention to the sidebar “script for learning about other units” on page 27
Fontos! Mindegyik workshopra külön-külön kell regisztrálni!
Vélemény, hozzászólás?