10 alkalommal csatlakozhattak az NKIFH OTKA vagy Élvonal pályázatait fontolgatók az ingyenes online Kutatási adatkezelési meetup sorozathoz, ahol egy órán belül elsajátíthatták a Kutatási adatkezelés alapvető fortélyait, különös tekintettel a pályázathoz csatolandó Kutatási adatkezelési terv kitöltésére.
Az egyórás alkalmakon maximum 15 fő vehetett részt, a résztvevők rendszerint 3 csoportot formáltak a Kutatási adatkezelésről szóló rövid előadást követően, ahol lehetőségük volt a helyszínen kitölteni a pályázathoz csatolandó kutatási adatkezelési tervet.
A szervezőkről
A rendezvénysorozatot az Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal megbízásából az Egyetemi Könyvtárigazgatók Kollégiumának (EKK) Hungarian Open Repositories (HUNOR) munkacsoportja szervezte meg és bonyolította le.
A HUNOR munkacsoportból időt és energiát nem sajnálva segítettek a szervezésben a következő egyetemek: ELTE, PTE, SZTE, DE és BME.
Pozitív visszajelzések
Szerencsére a rendezvénysorozatot követő felmérések alapján a kutatók rendkívül hasznosnak találták a tréningeket, hiszen kérdezhettek és a résztvevők különböző tudományos hátterét tekintve számos szituációt megismerhettek az adatkezelési tervek készítésének során. A résztvevők csaknem fele (49,3%) küldött visszajelzést az eseményen szerzett tapasztalatairól.
Jelenleg a pályázathoz csatolandó adatkezelési terv amolyan kérdőív jellegű, az egyes pontokat szövegesen kell kitölteni. Jellegéből adódóan szerencsére több válaszlehetőség is szóba jöhet attól függően, ki milyen területen, milyen módszerrel végzi a kutatását.
A szervezők különös figyelmet szenteltek a rugalmasságnak, igyekeztek minden kételyt eloszlatni és minden kutatói kérdést megválaszolni, legyen szó adatkezelési módszerekről, a pályázatról, hosszú és rövid távú adatmegőrzési megoldásokról.
A rendezvénysorozat keretein belül 17tudományos intézmény 116 kutató tanulhatta meg a pályázathoz csatolandó Kutatási adatkezelési terv helyes kitöltésének módját.
Vélemény, hozzászólás?