OpenAIRE Monitor: Indul a kutatás nyomonkövetésének új korszaka

2021.04.09.

A szolgáltatást bárki igénybe veheti, aki a kutatási hatásának mérésével foglalkozna.

A háttér

Egyre nagyobb az igény a tényeken alapuló ún. end to end rendszerekre (nyers adatoktól a platformon történő megjelenítésig), a kutatási tevékenységek és azok hatásának pontos és naprakész nyomon követésére és értékelésére. Az ilyen rendszerek azt a célt is szolgálják, hogy tájékoztatást nyújtsanak a döntéshozatalban a jövőbeli pénzügyi források elosztásával kapcsolatban. Ez elősegíti annak a megértését is, hogy a kutatások hogyan járulnak hozzá az országok gazdasági és társadalmi fejlesztéséhez, így fokozva az érdeklődést a teljes kutatási rendszerek és portfóliók értékelése iránt.

A válasz

Az OpenAIRE felismerte a nyílt tudományos kutatások értékelésének szükségességét és úttörőként, egy újonnan fejlesztett szolgáltatással válaszolt: megalkotta az OpenAIRE MONITOR szolgáltatást, amely a kutatási tevékenységek és azok hatásának igény szerinti nyomon követésére szolgál. Az eszköz adatvezérelt, tényeken alapuló értékelés és döntéshozatal során alkalmazható, szem előtt tartva a nyílt tudomány irányelveit.

Milyen előnyei vannak az OpenAIRE Monitornak?

  • maximálisan testreszabható, felhasználóbarát, jól dokumentált, naprakész és megbízható mutatókat tartalmaz
  • a mutatók letölthető verziója is elérhető
  • együttműködési és megosztási opciót is kínál a csapattagok számára privát (belső) illetve nyilvános (külső) módban
  • a felhasználók értesítést kapnak az adatok vagy új mutatók változásáról 
  • további elemzések céljából lehetőség van az egyéni kutatási eredmények és projektek közötti tallózásra

Kinek ajánlott a MONITOR dashboard használata?

Alapvetően mindenkinek, aki szeretné a kutatásának eredményét mérni, annak hatását tanulmányozni illetve figyelemmel kísérni az nyílt tudomány gyakorlatát. A felhasználók között vannak helyi, nemzeti, nemzetközi, és globális felhasználók továbbá kutatás finanszírozók, döntéshozók, kutatási infrastruktúrák és intézmények. 

Részletek az alábbi linkeken:

Megosztás
Nem találhatóak hozzászólások!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé.